Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Społeczność akademicka nie zawiodła. Sukces Akcji SOS 2013

Tegoroczna Akcja SOS odbyła się na terenie pięciu jednostek edukacyjnych: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Polskiej Akademii Nauk. Wzięło w niej udział osiem wydziałów UJ: Biologii i Nauk o Ziemi; Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Zarządzania i Komunikacji Społecznej; Polonistyki; Prawa i Administracji; Matematyki i Informatyki; Fizyki oraz Chemii. Przez miesiąc do wyznaczonych miejsc zbiórki studenci i pracownicy mogli znosić dary dla krakowskiego schroniska, a organizatorzy co tydzień informowali o postępach zbiórki na stronie internetowej oraz facebooku.

Oficjalnie zbieranie darów i datków zakończyło się 20 grudnia. Łącznie udało się zgromadzić 1260 kg karmy dla psów, 345 kg karmy dla kotów oraz setki koców, ręczników, zabawek i innych akcesoriów. W skarbonkach znajdowało się 5370 zł, za które organizatorzy, po uzgodnieniu z kierownictwem schroniska, kupią najbardziej potrzebne zwierzętom produkty. W poprzedniej edycji za podobną kwotę nabyto 460 czipów oraz przeszkolono personel schroniska w zakresie posługiwania się tym sprzętem.

Tegoroczna edycja Akcji SOS nie była ostatnią. W przygotowaniu jest nowa oprawa graficzna oraz aplikacja umożliwiająca szybkie odnalezienie miejsc zbiórki. Najprawdopodobniej przyłączą się do niej kolejne uczelnie.

Дата опублікації: 30.12.2013
опубліковано: Łukasz Wspaniały