Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Opublikowano Strategię Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego na lata 2014-2020

Początek nowego roku – Roku Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego – przynosi nową Strategię Rozwoju UJ, przygotowaną na lata 2014-2020. Dokument, opracowany przez Zespół Zadaniowy pod przewodnictwem Prorektora ds. rozwoju, określa podstawową misję Uniwersytetu, przedstawia ambitną wizję Jego funkcjonowania, identyfikuje kluczowe wartości akademickie oraz precyzuje strategiczne i szczegółowe cele rozwoju naszej Alma Mater na najbliższe sześć lat.

Co będzie decydować o tempie rozwoju naszej Uczelni? Jaką rolę odgrywa w Niej tradycja, a jaką innowacja? Który obszar badań naukowych jest dowartościowany, a który wymaga wsparcia? W jakie działania warto się angażować, by UJ stał się światowym liderem nowoczesnych ośrodków akademickich? Co zrobić, by Uniwersytet zaczął mieć wpływ na otaczający nas świat – gospodarki, społeczeństwa, kultury?

To, w jakim stopniu i z jakim efektem sformułowane w Strategii cele będą osiągnięte, a wartości realizowane na co dzień, zależy od całej społeczności uniwersyteckiej, a w szczególności od każdej i każdego z nas.

Z dokumentem można się zapoznać TUTAJ. Zapra­szamy wszystkich członków społeczności akademickiej do dzielenia się swoimi pomysłami na działania, programy i zadania, które mogą pomóc w realizacji Strategii Rozwoju UJ. Sugestie, pytania i uwagi prosimy przesyłać na adres: prorektor.rozwoj@uj.edu.pl

prof. dr hab. Maria Jolanta Flis
Prorektor UJ ds. rozwoju