Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Duże zainteresowanie platformą "Uniwersytet Jagielloński bez granic"

Ponad rok temu, z inicjatywy prof. dr hab. Marii Flis, prorektor UJ ds. rozwoju i Centrum Zdalnego Nauczania, rozpoczął działalność "Uniwersytet Jagielloński bez granic". Każdy internauta może zapoznać się z otwartymi multimedialnymi materiałami dydaktycznymi. I tak w ostatnim roku było ponad sto tysięcy wejść do kursu "Matematyka a dzieje myśli" autorstwa prof. Romana Dudy. Gdy chodzi o liczbę unikatowych adresów IP, przekroczyła ona w tym kursie 15 tysięcy. Pamiętajmy jednak, że jedna osoba może korzystać z kilku różnych adresów IP, a z niektórych adresów IP może korzystać wiele osób.

Również pozostałe otwarte materiały dydaktyczne w ramach "Uniwersytetu Jagiellońskiego bez granic", m.in. "Visual Sociology" prof. Piotra Sztompki, cieszyły się dużym zainteresowaniem internautów.

Już wkrótce platforma wzbogaci się o kolejne otwarte kursy: "Pogoda i klimat: różnorodność jedności, czyli wirtualna podróż w obszar atmosfery otaczającej Ziemię" oraz "Computer - Mediated Communication".

Zainteresowanych zapraszamy do "Uniwersytetu Jagiellońskiego bez granic" - jaszczur.czn.uj.edu.pl