Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Wizyta przedstawicieli władz miejskich Porto

9 kwietnia w ramach przygotowywania porozumienia o miastach partnerskich, Kraków i Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele władz miejskich Porto. Na czele portugalskiej delegacji stał burmistrz Porto, Pan Rui Moreira, a towarzyszyli mu: Konsul Honorowy RP w Porto Pan Pedro Silva Reis oraz Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalii, prof. Bronisław Misztal.

Przed południem delegację przyjął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Podczas spotkania omawiano kwestie współpracy, w tym także wspólnej organizacji konferencji, która miałaby odbyć się w Portugalii. Po południu burmistrz Moreira wygłosił w Audytorium Maximum UJ wykład dla studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „The Future of Europe: nations, cities and citizens".

Дата опублікації: 10.04.2014
опубліковано: Mariusz Kopiejka