Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Doktoranci z UJ wyjadą na staże do Niemiec

Z okazji Jubileuszu 650-lecia Uniwersytet Jagielloński otrzymał dar od Uniwersytetu Ruhr w Bochum w postaci stypendium w wysokości 6500 euro, przeznaczonego na pobyty badawcze w Bochum jednego lub kilku doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego, do wykorzystania do końca 2015 roku.

Zasady konkursu opracowane zostaną przez Rektorski Zespół ds. Stypendiów Bilateralnych dla Studentów i Doktorantów pod przewodnictwem prof. Andrzeja Mani, prorektora UJ ds. dydaktyki i będą podane do publicznej wiadomości w terminie późniejszym.

Uniwersytet Ruhr w Bochum jest od trzydziestu pięciu lat jednym z najważniejszych partnerów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był pierwszym uniwersytetem w Republice Federalnej Niemiec, który podpisał porozumienie o współpracy naukowej z Uniwersytetem Jagiellońskim w dniu 20 listopada 1979.

W imieniu całej społeczności akademickiej naszej Almae Matris dziękujemy fundatorowi!

Tekst: dr Maria Kantor.

Дата опублікації: 22.05.2014