Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Olbrzymie zainteresowanie Festiwalem Studiów Azjatyckich

Festiwal Studiów Azjatyckich (Screen youtube.com)

17 maja 2014 roku w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbył się pierwszy Festiwal Studiów Azjatyckich. Studencka inicjatywa miała na celu przybliżenie działalności Instytutu młodym osobom z Krakowa oraz zachęcenie do aplikowania na Studia Azjatyckie.

W programie Festiwalu było wiele atrakcji dotyczących czterech głównych regionów Dalekiego Wschodu: Chin, Japonii, Korei oraz Indii i Azji Południowej, a także Bliskiego Wschodu. O swoich pasjach, zainteresowaniach i owocach badań opowiadali nie tylko wykładowcy, ale także studenci Instytutu. Zorganizowane zostały liczne warsztaty, podczas których można było się m.in. nauczyć unikalnych alfabetów obowiązujących w języku koreańskim i hindi, nauczyć się zakładać tradycyjne stroje czy kaligrafować.

W Festiwalu Studiów Azjatyckich uczestniczyło ponad trzysta osób. Każda z trzydziestu przewidzianych na ten dzień atrakcji cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Niektóre natomiast zostały przeprowadzone dwukrotnie, by sprostać potrzebom licznych chętnych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu studentów i kadry Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także członków Dalekowschodniego Koła Naukowego Festiwal Studiów Azjatyckich FSA okazał się dużym sukcesem. Studia Azjatyckie będą starały się sprostać dużemu zainteresowaniu Chinami, Japonią, Koreą, Indiami i Azją Południową oraz Bliskim Wschodem. Niewątpliwie zorganizowane zostaną również kolejne edycje.

Дата опублікації: 26.05.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały