Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Student UJ wśród medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach 2012

W dniach 6 - 8 stycznia 2012 r. w Katowicach odbyły się pierwsze w roku akademickim 2011/12 zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Do rywalizacji przystąpili szachiści, wśród nich ośmioosobowa reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie:

• Fistek Dariusz
  • Kasperek Joanna
  • Skrzypczak Tomasz
  • Skomiał Mateusz
  • Lis Marcelina
  • Wojciechowski Adam
  • Wisła Jakub
  • Brzeski Maciej

W trakcie trzech dni turnieju nasi zawodnicy rozegrali dziewięć rund, w których odnieśli cztery zwycięstwa, zanotowali dwa remisy i trzy razy musieli uznać wyższość rywali. W drużynowej klasyfikacji generalnej reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła ostatecznie 14 miejsce wśród 36 szkół wyższych biorących udział w mistrzostwach.

Bardzo "dobrą partię" rozgrywał Maciej Brzeski, student Wydziału Matematyki i Informatyki UJ,  który dzięki wywalczonym 7,5 punktom  (7 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka) zdobył brązowy medal w klasyfikacji generalnej mężczyzn (srebrny w kategorii uniwersytety), ustępując jedynie miejsca arcymistrzowi, przedstawicielowi gospodarzy Kamilowi Mitoniowi oraz Wojciechowi Morandzie.

Дата опублікації: 10.01.2012
опубліковано: Mariusz Kopiejka