Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Za nami XXIV Krajowy Zjazd Akademickiego Związku Sportowego

W dniach 20-22 kwietnia w Wilkasach pod Giżyckiem odbył się XXIV Krajowy Zjazd Akademickiego Związku Sportowego. W trakcie obrad podsumowano ostatnie 2 lata działalności związku oraz wybrano nowe władze. Akademickim Związkiem Sportowym przez najbliższe dwa lata pokieruje prof. Marek Rocki. Jednym z członków zarządu został Konrad Wełpa, prezes Klubu Uczelnianego AZS UJ. Środowisko krakowskie we władzach AZS reprezentować będą również Marek Szlachta, wiceprezes AZS Kraków ds. Klubów Uczelnianych, oraz Konrad Mirecki z AZS AWF Kraków.

XXIV Krajowy Zjazd AZS przyjął także kierunki działalności na kolejną kadencję w obszarze sportu kwalifikowanego, upowszechniania kultury fizycznej oraz w sprawach ekonomicznych i organizacyjnych.

Najistotniejszymi działaniami w tych obszarach działalności będą:

• w zakresie sportu: - dalsze doskonalenie systemu szkolenia w Akademickich Centralach Szkolenia Sportowego, doskonalenie systemu uniwersjadowego, podniesienie rangi systemu imprez centralnych AZS - Mistrzostw Polski AZS,
  • w zakresie upowszechniania sportu: – starania o przywrócenie regulacji prawnych dotyczących stypendiów sportowych na uczelniach rozdzielających i uniezależniających stypendia sportowe od pozostałych (naukowych), szkolenia, doskonalenie oraz poszukiwanie nowych źródeł dofinansowania rozgrywek AMP,
  • w zakresie ekonomiczno-organizacyjnym - rozwijanie współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w celu poszerzenia zakresu i zwiększenia skali finansowania skali finansowania "Porozumienia na rzecz rozwoju sportu akademickiego", aplikowanie o środki z Unii Europejskiej przeznaczone na sport w nowej perspektywie finansowej UE.

Do życia powołano także nową radę ds. organizacyjno-prawnych.

Władze AZS wybrane podczas XXIV Zjazdu AZS:

• Marek Rocki - prezes ZG AZ,S
  • Dariusz Piekut - wiceprezes ZG AZS ds. upowszechniania KF,
  • Adam Roczek - wiceprezes ZG AZS ds. międzynarodowych,
  • Lech Leszczyński - wiceprezes ZG AZS ds. sportowych,
  • Tomasz Szponder - wiceprezes ZG AZS ds. organizacyjnych,
  • Jacek Kasprzyk - skarbnik ZG AZS,
  • członkowie ZG AZS rekomendowani przez Radę Sportu: Zbigniew Lipczyński, Andrzej Rokita,
  • członkowie ZG AZS rekomendowani przez Radę UKF: Przemysław Jagielski, Renata Kopczyk, Tomasz Wróbel,
  • członkowie ZG AZS rekomendowani przez Radę Ekonomiczną: Konrad Wełpa, Marek Konopczyński, Marek Rojewski,
  • członek ZG AZS, przedstawiciel KW FISU: Marian Dymalski,
  • członkowie ZG AZS: Aleksander Fangor, Wioletta Kaczmarek, Grzegorz Kapitan, Jacek Kiełb, Jakub Kosowski, Krzysztof Kościański, Piotr Marszał, Grzegorz Miedziński, Konrad Mirecki, Edyta Nizioł, Przemysław Strach, Marcin Strządała, Andrzej Szewiński, Marek Szlachta, Łukasz Turlej, Mariusz Walczak, Piotr Walczak, Olaf Weker.
Дата опублікації: 24.04.2012
опубліковано: Łukasz Wspaniały