Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Wizyta podsekretarza stanu z MNiSW

17 lipca 2014 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim gościł podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Włodzisław Duch, który wziął udział w seminarium naukowym oraz w dyskusji na temat finansowania strategicznych infrastruktur badawczych. Następnie zwiedził ośrodki naukowe zlokalizowane na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ.

Seminarium otworzył i poprowadził prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, prof. Stanisław Kistryn. Podczas spotkania zaprezentowane zostały również wybrane projekty realizowane przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W seminarium uczestniczyli: prorektor UJ ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis, pełnomocnik rektora UJ ds. nauki i rozwoju w CM prof. Maciej Małecki, dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi dr hab. Małgorzata Kruczek, dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii prof. Zbigniew Madeja, dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prof. Andrzej Warczak, prodziekan Wydziału Chemii dr hab. Andrzej Eilmes oraz koordynatorzy i kierownicy wybranych projektów badawczych realizowanych w Uniwersytecie Jagiellońskim.

W trakcie wizyty prof. Włodzisław Duch odwiedził również ośrodki badawcze zlokalizowane na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ - Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI) oraz powstające Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris (NCPS). Towarzyszyli mu m.in. prof. Kazimierz Strzałka, przewodniczący Rady MCB, prof. Marek Stankiewicz, kierownik projektu NCPS i Paweł Błachno, prezes JCI.

Zdjęcia: Anna Wojnar, Emilia Król

Дата опублікації: 18.07.2014