Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Prof. Józef Dulak otrzyma nagrodę od rządu argentyńskiego

Prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ, otrzyma Nagrodę im. dr. Luisa Federico Leloira od argentyńskiego Ministerstwa Nauki, Technologii i Innowacji Produktowej. Przyznawana jest ona zagranicznym ekspertom, którzy aktywnie uczestniczyli w promocji współpracy międzynarodowej, w ten sposób przyczyniając się do rozwoju naukowego i technologicznego Argentyny. Ceremonia przyznania nagrody odbędzie się 17 listopada 2014.

W oficjalnym liście skierowanym do władz Uniwersytetu Jagiellońskiego Águeda Suarez Porto de Menvielle, przedstawicielka Ministerstwa do spraw stosunków międzynarodowych, napisała, że Prof. Józef Dulak „w szerokim zakresie promował współpracę pomiędzy Argentyną a Polską, współpracował z uczelniami w Buenos Aires, zachęcał uczonych z Argentyny do prowadzenia badań naukowych w swoim laboratorium, prowadził wykłady w Buenos Aires, Kordobie i Bariloche, a także przyczynił się do zebrania funduszy na sympozja takie jak SISTAM 2010 czy «South American Symposium in Signal Transduction and Molecular Medicine»".

Prof. Józef Dulak jest wybitnym naukowcem, którego badania w dziedzinie biotechnologii i medycyny znalazły uznanie na całym świecie. Pełni funkcję prezesa European Vascular Biology Organisation (EVBO). Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności, a także członkiem Komitetów Biotechnologii oraz Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Orleanie (Francja). Jego zainteresowania zawodowe dotyczą  angiologii, komórek macierzystych, terapii komórkowej i genowej oraz zastosowania ich w chorobach układu krążenia, nerek, nowotworowych, a także cukrzycy i dystrofii mięśniowej.

Дата опублікації: 25.09.2014
опубліковано: Bartosz Zawiślak