Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Medal dla UJ na targach POLEKO w Poznaniu

17 października w Poznaniu zakończyły się czterodniowe targi branży ochrony środowiska POLEKO, podczas których Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) prezentowało innowacyjną ofertę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Targi są postrzegane jako wyznacznik tego, co dzieje się w branży, stanowią prezentację trendów i kierunków, w których będą się rozwijać poszczególne sektory. Do Poznania zjechało prawie 14.000 profesjonalistów z 21 krajów.

Obok UJ swoją ofertę prezentowały firmy i jednostki wspierające transfer technologii z Polski i zagranicy m.in.: Austrii, Danii, Belgii, Niemiec, Francji, Turcji, Holandii, Włoch, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Słowacji, USA, Szwajcarii oraz Litwy. Innowacje opracowane przez naukowców naszej uczelni cieszyły się sporym zainteresowaniem przedstawicieli biznesu i pozostaje mieć nadzieje, ze działania CITTRU zaowocują dalszą współpracą oraz nowymi, wspólnymi projektami.

Uniwersytet Jagielloński został wyróżniony i uhonorowany nagrodą specjalną dla instytucji świętującej swój jubileusz.

Дата опублікації: 23.10.2014
опубліковано: Mariusz Kopiejka