Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Prof. Jadwiga Nessler odebrała nominację profesorską

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość odbyła się w czwartek 23 października 2014 roku w Belwederze. Jedną z nominowanych osób jest prof. Jadwiga Nessler, kierownik Kliniki Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca UJ CM.

Prof. J. Nessler jest autorką i współautorką ponad 150 prac opublikowanych w fachowych czasopismach krajowych. Na co dzień szkoli studentów medycyny, fizjoterapii oraz lekarzy w ramach specjalizacji i staży podyplomowych. Kieruje Działem Niewydolności Serca w "Kardiologii po Dyplomie", członek Rady Redakcyjnej "Cardiology Journal" oraz recenzent czasopism "Kardiologia Polska" i "Cardiology Journal".

Zgodnie z Ustawą o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wniosku Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Tytuł ten może być nadany osobie, która uzyskała stopień doktora habilitowanego, ma osiągnięcia naukowe lub artystyczne znacznie przekraczające wymagania stawiane w przewodzie habilitacyjnym, może także pochwalić się sukcesami dydaktycznymi, w tym w kształceniu kadry naukowej lub artystycznej.

Дата опублікації: 24.10.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały