Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Koncert Przy Białym Fortepianie

W środę 26 listopada w auli wykładowej Kliniki im. prof. Andrzeja Szczeklika odbył się koncert zatytułowany Jeszcze słowo z cyklu Koncertów Przy Białym Fortepianie. Wystąpili Dariusz Kowalski, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu oraz Joachim Mencel, producent muzyczny, który na białym fortepianie profesora A. Szczeklika i na lirze korbowej zagrał własne kompozycje do utworów Cypriana Kamila Norwida.

Comiesięczne występy artystów w auli przy Skawińskiej 8 to już tradycja, zapoczątkowana przez patrona II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ, obecnie kontynuowana przez prof. Jacka Musiała, kierownika kliniki. Pierwszy koncert odbył się 29 listopada 2013 roku, w przeddzień imienin prof. Andrzeja Szczeklika. Do tej pory odbyło się dziewięć wyjątkowych spotkań, przygotowanych specjalnie z myślą o pacjentach, którzy dzięki muzyce mogą choć na chwilę oderwać się od szpitalnej codzienności.

Opiekę nad spotkaniami sprawują dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, ceniony teoretyk muzyki, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Silvia Bruni, muzykolog reprezentująca Zespół Studencki PAUeczka Akademicka.

Zdjęcia: Jerzy Sawicz

Дата опублікації: 27.11.2014