Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Nagrody Polskiej Akademii Nauk dla badaczy z UJ

Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk przyznał nagrody trzem uczonym z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• w dziedzinie nauk politycznych prof. Krystynie Chojnickiej, dziekan Wydziału Prawa i Administracji, za książkę Cerkiew i car. Prawosławie rosyjskie w reformach Piotra Wielkiego, wydaną przez Ośrodek Myśli Politycznej (2011).
  • w dziedzinie językoznawstwa prof. Jadwidze Waniakowej, dyrektor Instytutu Językoznawstwa, za książkę Polskie gwarowe nazwy dziko rosnących roślin zielnych na tle słowiańskim. Zagadnienia ogólne, wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011),
  • w dziedzinie literatury i filologii dr Elżbiecie Rybickiej z Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych za książkę Geopetyka, wydaną przez Wydawnictwo Universitas (2014).

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 8 grudnia 2014 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Дата опублікації: 09.12.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały