Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Studenci prawa laureatami ogólnopolskiego konkursu

Dużym sukcesem zakończył się udział studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym, który odbył się 12 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Wzięli w nim udział studenci reprezentujący różne ośrodki akademickie, a wśród nich sześciu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego wyłonionych w eliminacjach wydziałowych zorganizowanych przez Katedrę Prawa Konstytucyjnego UJ.

Konkurs składał się z dwóch etapów, z których pierwszy (test) obejmował ogólną wiedzę z zakresu polskiego prawa konstytucyjnego, a drugi (etap ustny) wymagał wykazania się wiedzą na temat prawa wyborczego. Zwycięzcą konkursu został Michał Wnuk (student UJ), który uzyskał najwyższą liczbę punktów z pierwszego i drugiego etapu. Wśród laureatów znaleźli się również Katarzyna Kos (studentka UJ), która zajęła 4. miejsce oraz Adrian Szmajdziński (student UJ), który uplasował się na 8. miejscu.

Wysoko ocenione zostały również prace pisemne pozostałych reprezentantów Wydziału Prawa i Administracji - Magdaleny Szymczak, Katarzyny Martynowskiej oraz Bartosza Stępnia.

Дата опублікації: 15.12.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały