Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych w nowym rankingu QS

Collegium Witkowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego (Fot. Anna Wojnar)

Dziewięć polskich szkół wyższych znalazło się w nowym rankingu Quacquarelli Symonds – Emerging Europe and Central Asia 2014/2015. Ranking ten poświęcony jest państwom zakwalifikowanym jako "rynki wschodzące". Uniwersytet Jagielloński zajął 8. miejsce, wyprzedzony jedynie przez Uniwersytet Warszawski (miejsce 4.).  Na dalszych pozycjach znalazły się Politechnika Warszawska (28. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (44. miejsce) oraz Uniwersytet Wrocławski (46. miejsce). W rankingu sklasyfikowane zostały również Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Łódzki.

Według QS "uniwersytety w krajach zakwalifikowanych jako rynki wschodzące zaczynają nadawać więcej głębi do krajobrazu światowego szkolnictwa wyższego. Nie rywalizują jedynie na szczeblu krajowym, ale zaczynają otwierać się na świat, stawiając na innowację i umiejętnie wykorzystując swoje zalety jak nigdy dotąd. W ten sposób stają się one coraz atrakcyjniejsze dla studentów. QS jest zatem dumna ze stworzenia pierwszego rankingu dedykowanego temu właśnie regionowi, co umożliwi szkołom wyższym zaprezentowanie się z jak najlepszej strony, a studentom – dokonanie obiektywnej oceny i trafnego wyboru".

Quacquarelli Symonds działa od 1990 roku i jest uznaną na świecie instytucją zajmującą się karierami i edukacją. Jej rankingi w zakresie  innowacji, badań, publikacji naukowych oraz szkół wyższych (m. in. QS World University Rankings) ułatwiają najzdolniejszym studentom podjęcie współpracy z najlepszymi uczelniami.

Zapraszamy do odwiedzenia strony QS w celu zapoznania się pełnymi wynikami rankingu (strona w języku angielskim).

Дата опублікації: 18.12.2014
опубліковано: Bartosz Zawiślak