Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Młodzi naukowcy z UJ finalistami popularyzatorskiego konkursu

Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła 11 finalistów czwartej i jednocześnie ostatniej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER, którego celem jest rozwój umiejętności młodych uczonych z zakresu popularyzacji nauki. W wielkim finale, który odbędzie się 24 stycznia 2015 roku w Warszawie wystąpią: dr Monika Marcinkowska z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM oraz mgr Tomasz Górny z Wydziału Polonistyki UJ. Rywalizować będą z reprezentantami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie.

W trakcie finału każdy z młodych badaczy będzie miał pięć minut na przedstawienie swojego interdyscyplinarnego projektu badawczego. Prezentacje finalistów oceni kapituła konkursu, w której przewodniczyć będzie prezes FNP prof. Maciej Żylicz.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda), oraz 80 tys. złotych (III nagroda). Każda nagroda składa się z dwóch części - 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata. Członkowie kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Swojego faworyta wskaże również zgromadzona w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego publiczność.

W konkursie INTER mogli wziąć udział: doktoranci z polskich jednostek naukowych, doktorzy będący pracownikami naukowymi (do 6 lat po doktoracie) oraz absolwenci studiów doktoranckich (do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora).

Дата опублікації: 18.12.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały