Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Nagrodzono prace magisterskie absolwentów WPiA UJ

Pałac Larischa (Fot. WPiA UJ)

W 4. edycji konkursu prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konsumentów I i III nagroda przypadła absolwentom Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za najlepszą kapituła konkursu uznała pracę mgr Ewy Mazur Kwalifikacja prawna ostrzeżeń wydawanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dla podróżujących z punktu widzenia prawidłowości wykonania zobowiązania z umowy o świadczenie usług turystycznych, napisaną pod kierunkiem prof. Fryderyka Zolla. Trzecia nagroda przypadła natomiast mgr. Konradowi Kąkolowi na podstawie pracy zatytułowanej Przedkontraktowe obowiązki informacyjne, której promotorem był prof. Jerzy Pisuliński.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 5 lutego w centrum konferencyjnym UOKiK w Warszawie.

Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów na problematykę konkurencji i ochrony słabszych uczestników rynku oraz zachęcenie ich do rozwijania zainteresowań naukowych i zawodowych w tym kierunku.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską jest wydarzeniem organizowanym przez UOKiK od 2008 roku. Pierwsze dwie edycje poświęcone były zagadnieniu ochrony konkurencji. W 2011 roku poszerzono tematykę konkursu o ochronę konsumentów, co zostało przyjęte z dużym entuzjazmem zarówno przez absolwentów szkół wyższych, jak i wykładowców.

Дата опублікації: 22.01.2015
опубліковано: Łukasz Wspaniały