Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Znakomity występ studentki UJ na Zimowej Uniwersjadzie

Weronika Biela, studentka matematyki stosowanej i fizyki doświadczalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła start w snowboardowym slalomie gigancie równoległym na Zimowej Uniwersjadzie w Granadzie na 6. miejscu. Po doskonałym występie w obu rundach eliminacji (była dwukrotnie piąta i najlepsza z Polek) w walce o ćwierćfinał pokonała Francuzkę Emilie Aurange, wicemistrzynię świata juniorek. Przejazd ten można zobaczyć na profilu użytkownika "Zimowa Uniwersjada 2015 - Reprezentacja Polski" na Facebooku. Pochodząca z Zakopanego 23-letnia zawodniczka w kolejnej rundzie minimalnie uległa reprezentantce Rosji Darii Groznowej.

W kadrze na XXVII Zimową Uniwersjadę, która odbyła się w Strbskim Plesie i Granadzie, znalazły się jeszcze dwie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksandra Król i Natalia Ficek, także snowboardzistki.

Дата опублікації: 17.02.2015
опубліковано: Łukasz Wspaniały