перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Wkrótce otwarcie uniwersyteckiego żłobka

1 października rozpocznie działalność żłobek Uniwersytetu Jagiellońskiego „Żaczuś" prowadzony przez Fundację Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak".

Placówka zlokalizowana jest na parterze Domu Studenckiego Bydgoska – blok B (ul. Bydgoska 19b). „Żaczuś" powstaje z myślą o stworzeniu bezpiecznych warunków i troskliwej opieki dla najmłodszych dzieci studentów, doktorantów oraz osób zatrudnionych przez Uniwersytet Jagielloński lub wykonujących zadania na rzecz uczelni na podstawie umów cywilno-prawnych . Żłobek przeznaczony będzie dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowano oddzielne, przestronne i kolorowe sale (sale dla dzieci najmłodszych z osobnymi sypialniami), zewnętrzny taras do leżakowania oraz specjalnie przygotowane gabarytowe łazienki przynależne do każdej sali. Do żłobka przynależeć będzie ogrodzony i zamknięty teren ogródka, w którym dzieci będą mogły bawić się na świeżym powietrzu. Wygodna szatnia oraz wózkownia zapewni rodzicom duży komfort przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci.

Żłobek czynny będzie przez cały rok akademicki (dyżury wakacyjne w miarę zapotrzebowania), 5 dni w tygodniu, w godzinach od 7.00 do17.00.

Informacje na temat zapisu dziecka do żłobka UJ znajdują się na stronie zaczus.pl

Żłobek współfinansowany jest przez Wojewodę Małopolskiego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch"- edycja 2015 – Moduł 4.

рекомендовано
Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja