перейти до основного змісту

uroczystość

Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj

24.02.2017
24 lutego w auli Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnej uczonej, badaczki, specjalistki z zakresu genetyki i endokrynologii - prof. Anny Marchlewskiej-Koj.
Читати ще o Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj
FNP sfinansuje innowacyjne badania w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ

24.02.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła drugi konkurs w programie Homing skierowanego do osób z zagranicy, które chcą realizować w Polsce projekt naukowy. Jego laureatką została dr Ting-Yu Lin. Badaczka z Tajwanu zdecydowała się na prowadzenie badań w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Na ten cel otrzymała niemal 800 tys. złotych.
Читати ще o FNP sfinansuje innowacyjne badania w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ
"Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"
relacja

"Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"

24.02.2017
W dniach od 23 do 24 lutego w Poznaniu spotkali się eksperci i wybitni przedstawiciele polskiego środowiska naukowego na konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polską Akademię Nauk.
Читати ще o "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"
UJ CM przedłuża współpracę z brytyjską uczelnią

23.02.2017
W ubiegłym tygodniu prorektor UJ ds. Collegium Medicum złożył wizytę w Szkocji, podczas której podpisana została kolejna umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim - Collegium Medicum a Uniwersytetem w Edynburgu.
Читати ще o UJ CM przedłuża współpracę z brytyjską uczelnią
Naukowcy z UJ współautorami podręcznika poświęconego językowi Kurdów

22.02.2017
Ukazała się publikacja będąca owocem projektu badawczo-dydaktycznego "Znam swoje prawa! Ez mafê xwe dizanim! I know my rights!" realizowanego w latach 2014-2016 przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Kurdyjskim Instytutem w Brukseli oraz organizacjami Pro-Humanitate w Niemczech i Kurdi-Der w Kurdystanie. Projekt powstał w ramach programu Erasmus Plus.
Читати ще o Naukowcy z UJ współautorami podręcznika poświęconego językowi Kurdów