перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Archeolodzy z UJ badają mało poznany obszar Jordanii

30.11.2018
Ekspedycja naukowa z Instytutu Archeologii UJ (IA UJ) zakończyła pierwszy sezon prac, podczas którego badała pozostałości rzymskiego fortu w Dajaniya i starożytnego miasta Tuwaneh, leżące w słabo rozpoznanym pod względem archeologicznym rejonie Jordanii. Badania są prowadzone w ramach nowego projektu ArTu:DTu (od Archaeological Study of Dajaniya & Tuwaneh).
Читати ще o Archeolodzy z UJ badają mało poznany obszar Jordanii
Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

30.11.2018
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum. 7 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Chemii
Promocje doktorskie W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu
nominacje i promocje

Promocje doktorskie W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu

29.11.2018
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Farmaceutycznego oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum. 9 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu
Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki
nagrody

Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki

29.11.2018
Doktor Dobrosława Horzela z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Nagrody im. prof. Jerzego Z. Łozińskiego przyznawaną przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki.
Читати ще o Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki
Budowa linii badawczej PHELIX

29.11.2018
W Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS kontynuowana jest budowa linii badawczej PHELIX. W październiku 2018 r. zainstalowany został w pierścieniu akumulacyjnym undulator, czyli źródło promieniowania synchrotronowego dla linii. W listopadzie zakończyła się budowa klatki ołowianej, czyli hutcha.
Читати ще o Budowa linii badawczej PHELIX