перейти до основного змісту

wizyta

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chinach

13.12.2017
W skład delegacji z Uniwersytetu Jagiellońskiego weszli, obok rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka: pełnomocnik rektora ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych prof. Zdzisław Mach, dyrektor Instytutu Konfucjusza dr Joanna Wardęga i dr Małgorzata Osińska.
Читати ще o Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chinach
Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ
osiągnięcie

Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ

12.12.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę ustanowionych w 2017 roku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców. W gronie 209 badaczy, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej, jest 17 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali ponad 5 tys. zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
Читати ще o Stypendia resortu nauki dla kilkunastu młodych naukowców UJ
Ireneusz Białek wśród 100 wpływowych Polaków z niepełnosprawnością

12.12.2017
Fundacja Integracja opublikowała "Listę Mocy" - pierwszą w naszym kraju książkę dotyczącą środowiska osób z niepełnosprawnością. Publikacja zawiera 100 inspirujących wywiadów z bohaterami, których łączy optymizm, siła i waleczność, a swoją energią zarażają też innych. Wśród nich znalazł się Ireneusz Białek, kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych UJ.
Читати ще o Ireneusz Białek wśród 100 wpływowych Polaków z niepełnosprawnością
Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM
osiągnięcie

Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM

12.12.2017
Katarzyna Jabłońska i Łukasz Maziarka, absolwenci kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami 51. edycji Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.
Читати ще o Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM
Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ
nagrody

Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

11.12.2017
- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, że polscy akademicy osiągnęli poziom światowy, a w niektórych dziedzinach to oni wyznaczają nowe kierunki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas gali rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród uhonorowanych znaleźli się naukowcy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Chemii UJ. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Łazienkach Królewskich.
Читати ще o Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ