перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Naukowcy z WBBiB UJ w unijnym programie MSCA-RISE

13.07.2017
Zespół prof. Józefa Dulaka z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) będzie współrealizował projekt "Heart On Chip based on human-induced pluripotent Stem cell Technology for personalized Medicine" (CISTEM) w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Badania będą prowadzone w obrębie działania "Marie Skłodowska-Curie - International and inter-sectoral cooperation through the Research and Innovation Staff Exchanges" (RISE).
Читати ще o Naukowcy z WBBiB UJ w unijnym programie MSCA-RISE
Studentka informatyki laureatką konkursu Seeds for the Future

11.07.2017
Aleksandra Tuła została laureatką tegorocznej edycji programu Huawei Seeds for the Future w Polsce. Nagrodą w konkursie, którego celem jest wspieranie młodych talentów i zachęcanie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych , jest udział w warsztatach technologicznych w Chinach.
Читати ще o Studentka informatyki laureatką konkursu Seeds for the Future
UJ będzie rozwijać współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie
wizyta

UJ będzie rozwijać współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie

10.07.2017
W dniach 6-8 lipca prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn przebywał w Uniwersytecie w Nowym Sadzie na zaproszenie rektora tej uczelni prof. Dušana Nikolića. Wizyta była konsekwencją podpisanego 2 miesiące temu porozumienia o współpracy naukowej pomiędzy instytucjami i miała na celu określenie konkretnych obszarów badawczych oraz dydaktycznych, w ramach których uniwersytety mogłyby współdziałać.
Читати ще o UJ będzie rozwijać współpracę z Uniwersytetem w Nowym Sadzie
Umowa podpisana. W NCPS Solaris powstanie czwarta linia badawcza

07.07.2017
W Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris (NCPS Solaris) podpisano umowę na budowę linii badawczej Phelix. Jej elementy zaprojektuje, wyprodukuje i zmontuje w Krakowie niemiecka FMB Feinwerk- und Meßtechnik GmbH. Prace związane z budową linii potrwają 2 lata.
Читати ще o Umowa podpisana. W NCPS Solaris powstanie czwarta linia badawcza
Przesadzanie sagowców w uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym

06.07.2017
Szklarnia Jubileuszowa zamknięta dla zwiedzających, paręnaście osób w kaskach krzątających się od świtu i dźwig górujący nad otoczeniem. Bohaterowie dnia: sagowce. 4 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego przesadzono pięć najstarszych z tej grupy roślin. – Sagowcom było za ciasno, donice zaczęły się już rozpadać. Ważne było także, aby dosypać im nowej ziemi – wyjaśnia Tomasz Głuszak z Ogrodu Botanicznego UJ.
Читати ще o Przesadzanie sagowców w uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym