перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

27.03.2017
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. Uroczystość miała miejsce 20 marca 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 34 promowanych w trzech grupach złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
UJ dołączył do akcji WWF. Collegium Novum utonęło w ciemnościach

26.03.2017
W sobotę o godz. 20.30 zgasła iluminacja Collegium Novum i wielu innych budynków w całym kraju w ramach 10. edycji ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi". Chodzi o zwrócenie uwagi na to, co może stać się ze środowiskiem, jeśli nie zadbamy o nie.
Читати ще o UJ dołączył do akcji WWF. Collegium Novum utonęło w ciemnościach
"Koń by się uśmiał…", czyli III Dyktando Krakowskie

25.03.2017
"Zhardziały łże-weganin", "korpowyrzutek", "druh Borzygniew" i "hoża super-Orawianka" to tylko niektóre z pułapek językowych III Dyktanda Krakowskiego, które odbyło się w sobotę 25 marca w Auditorium Maximum UJ. Arcytrudny tekst napisało kilkaset osób, w tym znani aktorzy i dziennikarze m.in. Dariusz Gnatowski czy Andrzej Sołtysik. Tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii 2017 zdobył Marek Szopa z Gorzowa Wielkopolskiego.
Читати ще o "Koń by się uśmiał…", czyli III Dyktando Krakowskie
60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich

24.03.2017
60 lat temu w Rzymie zbudowano fundamenty Europy, jaką znamy obecnie. Traktaty Rzymskie ustanowiły wspólny rynek, gdzie ludzie, towary, usługi i kapitał mogą swobodnie się przemieszczać, dzięki czemu udało się stworzyć warunki dla rozwoju i stabilizacji Europejczyków.
Читати ще o 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich
Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

24.03.2017
W piątek 24 marca rozpoczęła się kolejna edycja Dnia Otwartego UJ. Cykliczna impreza umożliwia wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z ofertą uczelni, porozmawianie ze studentami i pracownikami naukowymi, a także zaznajomienie się z procesem rekrutacyjnym.
Читати ще o Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim