перейти до основного змісту

wizyta

Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią

20.02.2017
20 lutego 2017 r. Uniwersytet Jagielloński podpisał porozumienie z Uniwersytetem Keimyung, mającym siedzibę w Daegu w Korei Południowej.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią
We wtorek rozpoczął się Miesiąc Języka Ojczystego

20.02.2017
Test wiedzy o języku polskim, ogólnopolskie konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, cykl debat oksfordzkich i studencko-doktorancka konferencja "Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa" - to tylko niektóre wydarzenia rozpoczynającego się 21 lutego br. Miesiąca Języka Ojczystego (MJO). Wydarzenie zwieńczy III Dyktando Krakowskie, które z Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego transmitować będzie portal Interia.pl.
Читати ще o We wtorek rozpoczął się Miesiąc Języka Ojczystego
W Zakopanem dyskutowano o wielu kontekstach zaburzeń nastroju

20.02.2017
Prawie 700 osób zainteresowanych szerokim kontekstem biologicznym, psychologicznym i społecznym zaburzeń nastroju uczestniczyło w konferencji z cyklu "Farmakoterapia, Psychoterapia i Rehabilitacja Zaburzeń Afektywnych" - "Drogi i bezdroża depresji", która odbyła się w dniach 17-18 lutego br. w Zakopanem. Dwudniowe obrady zostały zorganizowane we współpracy Katedry Psychiatrii UJ CM i III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Читати ще o W Zakopanem dyskutowano o wielu kontekstach zaburzeń nastroju
Jubileuszowa konferencja „Kontrowersje w pediatrii”
relacja

Jubileuszowa konferencja „Kontrowersje w pediatrii”

17.02.2017
Po raz dziesiąty w Krakowie spotykają się pediatrzy, neonatolodzy oraz lekarze rodzinni z całego kraju, aby omawiać zagadnienia dotyczące nie tylko samej pediatrii, ale także dyskutować na tematy z pogranicza takich specjalności pediatrycznych jak chirurgia, ortopedia, nefrologia, diabetologia oraz poruszać, będące integralną częścią zawodu lekarza, niezwykle aktualne aspekty prawne.
Читати ще o Jubileuszowa konferencja „Kontrowersje w pediatrii”
Nagroda im. ks. Stanisława Musiała 2017: Znamy nazwiska laureatów

15.02.2017
Pisarka Bella Szwarcman-Czarnota i historyk prof. Wacław Wierzbieniec to tegoroczni laureaci Nagrody im. księdza Stanisława Musiała, która jest przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy rektor UJ, a zasiadają w niej przedstawiciele głównych krakowskich instytucji i środowisk, w tym żydowskiej i chrześcijańskiej społeczności Krakowa.
Читати ще o Nagroda im. ks. Stanisława Musiała 2017: Znamy nazwiska laureatów