перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

XVIII-wieczna rewolucja w szkolnictwie wyższym

14.10.2016
14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Data tego święta nawiązuje do powstania Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 r., która przeprowadziła wielką reformę polskiego szkolnictwa. Także Uniwersytet Krakowski został wtedy poddany rewolucyjnym przekształceniom.
Читати ще o XVIII-wieczna rewolucja w szkolnictwie wyższym
Święto Edukacji Narodowej 2016

14.10.2016
W środę 14 października 2016 roku w auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie senatu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Читати ще o Święto Edukacji Narodowej 2016
Pionierska operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

14.10.2016
Kardiochirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) jako jedni z pierwszych na świecie wszczepili zastawkę z polimerów 3-letniemu chłopcu. Element ten ma spowodować wykształcenie się własnej tkanki w sercu dziecka, a następnie ulegnąć biodegradacji. Lekarze wierzą, że nowa zastawka będzie rosła razem z chłopcem.
Читати ще o Pionierska operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ
relacja

Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ

13.10.2016
Całościowe Gospodarcze i Handlowe Porozumienie (Comprehensive Economic and Trade Agreement - CETA) pomiędzy Unią Europejską a Kanadą ma zostać podpisane jeszcze w październiku. Przed wejściem w życie dokument musi zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski oraz rządy państw członkowskich UE. Umowa wzbudza wiele obaw. Ich rozwianiu lub też uwypukleniu zagrożeń miała służyć zorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński i portal Interia debata ekspercka, która odbyła się 13 października w Collegium Novum UJ.
Читати ще o Co nas czeka po wejściu w życie umowy CETA? Eksperci debatują w UJ
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ
wizyta

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ

13.10.2016
Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar gościł 12 października w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najpierw odwiedził Dział ds. Osób Niepełnosprawnych, wieczorem zaś poprowadził debatę w Auditorium Maximum.
Читати ще o Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ