перейти до основного змісту

relacja

Przedstawiciele Państwowego Uniwersytetu Donieckiego z wizytą na UJ

20.10.2016
Celem wizyty delegacji w Polsce jest m.in. rozszerzenie kontaktów naukowych z polskim szkolnictwem wyższym, zapoznanie się z zasadami tworzenia budżetu i zasadami finansowo-administracyjnymi funkcjonowania uczelni, działalnością projektową i funkcjonowaniem płatnych studiów
Читати ще o Przedstawiciele Państwowego Uniwersytetu Donieckiego z wizytą na UJ
osiągnięcie

19.10.2016
Nagroda została przyznana w kategorii firma, organizacja i pracodawca za książkę "Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności".
Читати ще o European Roma Spirit Award dla pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii UJ
Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami
osiągnięcie

Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami

19.10.2016
Profesor Bogdan Szlachta został laureatem konkursu „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgłoszony przez niego projekt jest jednym z pięciu, który znalazł się liście zakwalifikowanych do finansowania. Na badania nad teoretycznymi założeniami i praktycznymi przejawami XX-wiecznych totalitaryzmów resort nauki przekaże milion złotych.
Читати ще o Milion złotych na badania nad XX-wiecznymi totalitaryzmami
30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.10.2016
W środę 19 października 2016 roku w siedzibie Instytutu Judaistyki UJ przy ulicy Józefa 19 odbyła się inauguracja obchodów 30-lecia studiów żydowskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Utworzony 1 września 1986 roku z inicjatywy ówczesnego rektora UJ prof. Józefa A. Gierowskiego Międzywydziałowy Zakład Historii i Kultury Żydów w Polsce był pierwszym ośrodkiem zajmującym się tą tematyką w kraju.
Читати ще o 30 lat judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim
Otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ

17.10.2016
W poniedziałek 17 października 2016 w Collegium Novum odbyło się otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ. Ambasador Tajwanu Ming-Jeng Chen, dyrektor Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Uniwersytecie Jagiellońskim, gościł w gabinecie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
Читати ще o Otwarcie Centrum Studiów Tajwańskich UJ