перейти до основного змісту

osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych

08.06.2016
W ogłaszanym co roku przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" rankingu od lat o pierwsze miejsce walczą z równym powodzeniem Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Po ubiegłorocznym, historycznym remisie (obie uczelnie zajęły ex aequo 1. miejsce), w obecnej edycji zestawienia UJ nieznacznie ustąpił warszawskiej uczelni i ze wskaźnikiem 98,2 proc. zajął drugie miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich 2016.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych
Wizyta z Uniwersytetu Zhejiang
wizyta

Wizyta z Uniwersytetu Zhejiang

07.06.2016
7 czerwca 2016 r. na Uniwersytecie Jagellońskim gościła delegacja z Uniwersytetu Zhejiang w Hangzhou, której przewodniczyła wiceprezydent tej uczelni prof. Zhou Guping, sprawująca również funkcję prezydenta Chińskiej Akademii Rozwoju Regionu Zachodniego.
Читати ще o Wizyta z Uniwersytetu Zhejiang
UJ ma swojego przedstawiciela w Komitecie Polityki Naukowej

07.06.2016
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powołał członków Komitetu Polityki Naukowej (KPN). W 12-osobowym zespole ekspertów zasiada m.in. prof. Jerzy Szwed, kierownik Zespołu Zakładów Fizyki Teoretycznej UJ. Pierwsze posiedzenie KPN w nowym składzie odbyło się 2 czerwca.
Читати ще o UJ ma swojego przedstawiciela w Komitecie Polityki Naukowej
Akcja "Uwolnij książki" w Bibliotece Jagiellońskiej

07.06.2016
Biblioteka Jagiellońska (BJ), z okazji przypadającego na 16 czerwca br. 13. Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, włączyła się do akcji "Uwolnij książki". W ubiegły poniedziałek w holu głównym nowego gmachu BJ został ustawiony regał z książkami. Każdy może zabrać z niego interesującą lekturę, a po przeczytaniu przekazać dalej lub "uwolnić" niepotrzebny tytuł i zwrócić na miejsce.
Читати ще o Akcja "Uwolnij książki" w Bibliotece Jagiellońskiej
Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego

07.06.2016
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego, które odbyły się 31 maja 2016 roku w auli Collegium Maius. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Читати ще o Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego