перейти до основного змісту

twarze uj

Bartosz Majcher: Na tropie ekosystemów świata

31.05.2016
Bartosz Majcher pochodzi z Łodzi. Dlaczego wybrał Uniwersytet Jagielloński? - Zdecydował prestiż i pierwsze miejsca w rankingach. Uniwersytet jest wiodącą placówką kształcącą w zakresie ekologii i ewolucjonizmu oraz jako jedyny w Polsce prowadzi kursy specjalizujące w ekologii tropikalnej, którą się interesuję. Tereny wokół Krakowa są niezwykle cenne pod względem przyrodniczym. Na Ziemi Łódzkiej przeważają płaskie tereny, gleby piaskowe i nasadzenia sosny czarnej, będącej gatunkiem obcym. Dla przyrodnika to mało atrakcyjny krajobraz - wyjaśnia.
Читати ще o Bartosz Majcher: Na tropie ekosystemów świata
Prof. Jan Święch nowym przewodniczącym rady Muzeum Narodowego w Krakowie
nominacje i promocje

Prof. Jan Święch nowym przewodniczącym rady Muzeum Narodowego w Krakowie

31.05.2016
Dziekan Wydziału Historycznego UJ zastąpił na tym stanowisku prof. Franciszka Ziejkę.
Читати ще o Prof. Jan Święch nowym przewodniczącym rady Muzeum Narodowego w Krakowie
Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego
uroczystość

Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego

30.05.2016
30 maja Wydział Polonistyki świętował jubileusz Profesora Andrzeja Borowskiego, który w tym roku akademickim obchodził 70. rocznicę urodzin.
Читати ще o Jubileusz prof. Andrzeja Borowskiego
Uniwersytet Jagielloński zacieśnia współpracę z Indiana University
wizyta

Uniwersytet Jagielloński zacieśnia współpracę z Indiana University

30.05.2016
30 maja 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z Indiana University (IU). Wizyta miała na celu zacieśnienie wzajemnej współpracy, która ma miejsce od kilkunastu lat.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński zacieśnia współpracę z Indiana University
AZS Uniwersytet Jagielloński w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet

AZS Uniwersytet Jagielloński w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet

30.05.2016
Jagiellonki pokonały na wyjeździe Koronę Łaszczów 8:0 i tym samym zapewniły sobie zwycięstwo w południowej grupie pierwszej ligi kobiet. Po trzech latach przerwy AZS UJ Kraków wraca zatem do Ekstraligi Kobiet.
Читати ще o AZS Uniwersytet Jagielloński w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet