перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Paryża

14.11.2015
W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce w Paryżu w nocy z 13/14 listopada, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wydał następujące oświadczenie.
Читати ще o Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Paryża
Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii
relacja

Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii

13.11.2015
W siedzibie Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego UJ CM miało miejsce spotkanie z udziałem mediów, straży miejskiej i ratowników medycznych.
Читати ще o Idzie zima załóż czapkę – razem przeciwko hipotermii
cykle popularyzatorskie

10.11.2015
Ogród Profesorski - niewielki fragment przestrzeni miedzy Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Witkowskiego i Collegium Nowodworskiego - uroczyście udostępniono zwiedzającym pięć i pół roku temu. Ta enklawa zieleni w swej wielowiekowej historii kilkukrotnie popadała w zapomnienie. Hodowano tu m.in. drób czy setki gatunków roślin. Do połowy XIX w. stały w tym miejscu dwie olbrzymie latryny.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński z innej perspektywy. Burzliwe dzieje Ogrodu Profesorskiego
Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
uroczystość

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

10.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 9 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Dwanaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
Polska weszła do DARIAH-ERIC

09.11.2015
Po przejściu złożonej drogi formalnej i merytorycznej Polska została 6 listopada br. włączona do DARIAH-ERIC (Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities). Decyzję podjęło obradujące w Berlinie Zgromadzenie Ogólne (General Assembly) DARIAH-EU w jednomyślnym głosowaniu.
W ten sposób Polska stała się pełnoprawnym członkiem najważniejszego międzynarodowego porozumienia w obszarze humanistyki cyfrowej.
Читати ще o Polska weszła do DARIAH-ERIC