перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Naukowcy z UJ CM i AGH zidentyfikowali nowe markery otyłości

25.10.2023
W "Biochimica et Biophysica Acta" i "International Journal of Molecular Sciences" opublikowano wyniki badań zespołu dr hab. Magdaleny Szczerbowskiej-Boruchowskiej z Katedry Fizyki Medycznej i Biofizyki Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH i dr hab. Agaty Ziomber-Lisiak z Katedry Patofizjologii UJ CM, których celem było poszukiwanie nowych markerów wykrywania tzw. wczesnej otyłości.
Читати ще o Naukowcy z UJ CM i AGH zidentyfikowali nowe markery otyłości
Wizyta ambasadora Francji w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.10.2023
24 października Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Republiki Francuskiej w Polsce Étienne de Montaigne de Poncins. Spotkanie, w którym wzięli udział rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, odbyło się w gabinecie rektora w Collegium Novum.
Читати ще o Wizyta ambasadora Francji w Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ zacieśnia relacje z Koreą Południową

23.10.2023
23 października Collegium Novum UJ odwiedził ambasador Republiki Korei Hoonmin Lim, którego w swoim gabinecie przyjął rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W programie wizyty znalazł się również między innymi wykład w języku angielskim w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz zwiedzanie najstarszego uniwersyteckiego budynku - Collegium Maius.
Читати ще o UJ zacieśnia relacje z Koreą Południową
Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka
nagrody

Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

23.10.2023
Dr Kamil Mamak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pracuje również na Uniwersytecie Helsińskim, został jednym z pięciu laureatów Nagród Naukowych "Polityki". Pozostali uhonorowani reprezentują Instytut Psychologii PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski oraz Centrum Technologii Kosmicznych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Nagrody przyznano po raz 23.
Читати ще o Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka
Profesor Mateusz Hołda wśród nowych Promotorów Polski

20.10.2023
19 października w Urzędzie Miasta Krakowa po raz 4. przyznano tytuły Promotor Polski wyróżniającym się przedstawicielom Małopolski. W gronie laureatów znalazł się między innymi Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM - pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30. roku życia.
Читати ще o Profesor Mateusz Hołda wśród nowych Promotorów Polski