перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego dołącza do EMBL Heidelberg

24.08.2023
Jakub Jeżowski, który pracę magisterską realizował we współpracy Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, otrzymał stypendium EMBL dla naukowców przed doktoratem, umożliwiające mu przystąpienie do EMBL International PhD Programme i prowadzenie pracy doktorskiej w EMBL Heidelberg.
Читати ще o Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego dołącza do EMBL Heidelberg
Krakowskie uczelnie zacieśniają współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa

24.08.2023
Porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa podpisały Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Nadrzędnym celem projektu jest stworzenie platformy współpracy i wymiany wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych w regionie Małopolski, a także wzajemne wsparcie działań mających na celu ochronę danych.
Читати ще o Krakowskie uczelnie zacieśniają współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa
Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7
osiągnięcie

Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7

22.08.2023
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu Miniatura 7 dla wniosków złożonych w maju. W gronie laureatów znalazło się troje naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzone przez nich pojedyncze działania naukowe będą realizowane na wydziałach: Biologii, Chemii oraz Filologicznym.
Читати ще o Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7
Absolwentka UJ CM w finale konkursu <span lang="en">Jules Allemand Trophy</span>
osiągnięcia

Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy

21.08.2023
12 lipca w Instytucie Stomatologii UJ przedstawiciele polskich uczelni medycznych rywalizowali w krajowym etapie prestiżowego konkursu w stomatologii estetycznej Jules Allemand Trophy (JAT). Zwyciężczynią została absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego UJ CM Agnieszka Słania. Zapewniła sobie tym samym możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu br. w D'Annunzio University w Chieti we Włoszech.
Читати ще o Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy
Badacze z MCB UJ wiedzą, jak stworzyć białko z metylowanego mRNA

21.08.2023
Najnowsze prace naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) ujawniły wpływ specyficznej modyfikacji mRNA, a mianowicie metylacji N6 adeniny (m6A), na proces translacji. Wyniki badań zostały uzyskane we współpracy z grupą z Instytutu Maxa Plancka w Getyndze i niedawno opublikowane w "Nature Communications".
Читати ще o Badacze z MCB UJ wiedzą, jak stworzyć białko z metylowanego mRNA