перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody

Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

08.02.2023
3 marca w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie wręczona Nagroda im. ks. Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. W tym roku za twórczość nagrodzona została historyczka Małgorzata Międzobrodzka, a za działalność społeczną - nauczycielka Agnieszka Mysakowska.
Читати ще o Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Książka literaturoznawcy z UJ nowością w serii Monografie FNP

08.02.2023
Książka Kacpra Kutrzeby "Kalekująca nowoczesność a literatura. Dialektyczne przygody u zarania polskiej modernizacji" to nowa pozycja, która ukazała się w serii wydawniczej Monografie FNP - prestiżowym cyklu oryginalnych i odkrywczych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych wyłanianych w konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej od 1994 roku.
Читати ще o Książka literaturoznawcy z UJ nowością w serii Monografie FNP
Bez zmian w kierownictwie Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej

08.02.2023
Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki zatwierdził nominację Marka Szwarczyńskiego na drugą kadencję na stanowisku dyrektora Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie (UKS). Kandydaturę tę wskazała komisja powołana do przeprowadzenia postępowania konkursowego, której posiedzenie odbyło się 17 stycznia br.
Читати ще o Bez zmian w kierownictwie Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej
Na tropie rozwikłania tajemnicy metamorfozy u owadów
osiągnięcie

Na tropie rozwikłania tajemnicy metamorfozy u owadów

07.02.2023
Dlaczego nimfy i dorosłe karaczany wyglądają prawie identycznie, a larwy motyli tak bardzo różnią się od form dorosłych? Co za tym stoi? Co decyduje o typie metamorfozy u owadów? Jak ustalił międzynarodowy zespół badaczy, w skład którego weszli naukowcy z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Biologii Ewolucyjnej w Barcelonie oraz Uniwersytetu w Kioto, ewolucję metamorfozy u owadów może tłumaczyć poziom białka E93 w zarodku.
Читати ще o Na tropie rozwikłania tajemnicy metamorfozy u owadów
Prof. Andrzej Betlej nadal w Radzie Muzeum Łazienki Królewskie

01.02.2023
W Warszawie odbyła się uroczystość powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Łazienki Królewskie na kadencję 2022-2026. Członkiem do tego gremium przez kolejne 4 lata pozostanie dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i jednocześnie dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
Читати ще o Prof. Andrzej Betlej nadal w Radzie Muzeum Łazienki Królewskie