перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?
osiągnięcie

Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?

25.11.2022
Czy dzieci, które chodzą do szkół i mieszkają w bardziej zielonych okolicach, uzyskują lepsze wyniki w nauce? Tak sugerowały badania prowadzone w USA. Zespół Epidemiologii w projekcie "NeuroSmog" z Instytutu Psychologii UJ postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje taka zależność.
Читати ще o Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?
Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka
nagrody

Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

23.11.2022
Za nami 5. edycji nagrody za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Decyzją kapituły, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, zwyciężył dr Marek Tuszewicki z Instytutu Judaistyki UJ. Nagrodzony tytuł "A Frog under the Tongue. Jewish Folk Medicine in Eastern Europe" ukazał się nakładem prestiżowej Littman Library of Jewish Civilization.
Читати ще o Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka
Grant ERC na badanie wpływu sztucznej inteligencji na mobilność miejską
osiągnięcie

Grant ERC na badanie wpływu sztucznej inteligencji na mobilność miejską

22.11.2022
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) ogłosiła wyniki konkursu Starting Grants 2022. Najbardziej prestiżowy grant na Starym Kontynencie udało się zdobyć dr. inż. Rafałowi Kucharskiemu z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowiec zbada, jaki wpływ będzie miała sztuczna inteligencja na mobilność miejską. Na 5-letnie badania przyznano mu 1,49 mln euro.
Читати ще o Grant ERC na badanie wpływu sztucznej inteligencji na mobilność miejską
Książka badaczki z Wydziału Polonistyki nowością w serii Monografie FNP

18.11.2022
Książka "Otwieranie wszechświata. Polska powojenna awangarda poetycka: Tymoteusz Karpowicz i Krystyna Miłobędzka" autorstwa dr Karoliny Górniak-Prasnal z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego to nowa pozycja, która ukazała się w serii wydawniczej Monografie FNP. Monografia przedstawia interpretacje projektów poetyckich dwojga polskich powojennych awangardystów.
Читати ще o Książka badaczki z Wydziału Polonistyki nowością w serii Monografie FNP
Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA

17.11.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę zwycięzców programu Fulbright Junior Research Award 2023-24. W gronie kilkunastu laureatów znalazło się dwoje doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksandra Synowiec z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Mateusz Kucab ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.
Читати ще o Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA