Sukces zespołu "Słowianki" w Mistrzostwach Polski w Karach Mazurowych

W ubiegły weekend w Józefowie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" zajął pierwsze miejsce w kategorii 16-30 lat zdobywając tytuł Mistrzów Polski, złote medale oraz Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, pod patronatem którego odbywały się zawody. Twórcą choreografii kara mazurowego jest Anna Gruszyn, była członkini "Słowianek". Tancerzy do mistrzostw przygotowywał były członek Zespołu, choreograf i instruktor tańca – Rafael Scardazan Heeren.

W Józefowie ZPiTUJ "Słowianki" reprezentowali: Krystian Olszowski, Joanna Gomółka, Kamil Hydzik, Anna Woźniak, Piotr Bełz, Wiktoria Sawka, Rafał Marzec i Marta Wolff-Zdzienicka.

Kary Mazurowe to prezentacja czteroparowych układów choreograficznych polskiego tańca narodowego mazura w wersji towarzyskiej.

Data opublikowania: 27.11.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały