Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Sportowe sukcesy studentek UJ

W ostatnim czasie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosły kilka znaczących sukcesów sportowych.

Kinga Dolecka, studentka I roku kierunku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM, zdobyła brązowy medal podczas V Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego (The 5th World Tra­di­tio­nal Wu­shu Cham­pion­ship), które odbyły się w dniach od 5 do 11 listopada br. w chińskim mieście Huangshan (prowincja Anhui).

Z kolei Anna Buda, studentka VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego UJ CM zdobyła dwa złote medale na Otwartych Mistrzostwach Europy Tae Kwon-Do (Tae Kwon-Do International Open European Championships), rozgrywanych w dniach 27-28 października br. w Wieliczce. Nasza studentka zdobyła I miejsce w kategorii walk przerywanych oraz I miejsce w kategorii walk ciągłych.

Studentki odniosły też sukces w sportach zespołowych. 24 listopada br. podczas turnieju rozegranego na obiektach K.S. Bronowianka zespół AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego został Mistrzem Małopolski w halowej piłce nożnej kobiet. W decydującym meczu nasz zespół pokonał Wandę Kraków 3:1.

Data opublikowania: 27.11.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka