Zmarł profesor Jacek Woźniakowski

Społeczność Akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci prof. Jacka Woźniakowskiego w dniu 29 listopada 2012 roku.

Ś.P.

Prof. dr hab. Jacek Woźniakowski

Odszedł do Wieczności niezwykły Człowiek.

Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Absolwent filologii polskiej oraz filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego z 1951 roku.

Zakorzeniony w barwnej rodzinnej tradycji, wzbogacony trudnymi doświadczeniami wojennymi: uczestnik kampanii wrześniowej, konspirator AK.

Współtwórca nowej polskiej rzeczywistości: działacz demokratycznej opozycji, uczestnik obrad Okrągłego Stołu.

Nierozerwalnie związany z Krakowem: pierwszy Prezydent Miasta Krakowa (1990 – 1991) wybrany po upadku komunizmu;

założyciel krakowskiego Wydawnictwa Znak, jego wieloletni dyrektor i redaktor naczelny,

członek Związku Literatów Polskich, KIK, PAN.

Wybitny humanista.

Człowiek o ponadprzeciętnym umyśle, niezwykłych zdolnościach.

Niezmiennie twórczy, niecodziennie prawy. Wzorzec postawy o niezachwianym kodzie etycznym: mądry, ciepły, przyjazny i lojalny, hołdujący najlepszym tradycjom humanizmu.

Człowiek o magicznej duszy romantyka. Autorytet.

W osobie Profesora żegnamy Mistrza i Nauczyciela.

Cześć Jego pamięci!

Rodzinie i Przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy ubolewania.

Rektor i Senat

wraz z całą Społecznością Akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego