II Międzynarodowa Konferencja "Innovative Technologies in Biomedicine"

W Krakowskim Szpitalu Specjalistyczny im. Jana Pawła II miała miejsce II Międzynarodowa Konferencja "Innovative Technologies in Biomedicine" zorganizowana przez Krakowskie Stowarzyszenie Zdrowe Serce i Płuca PULMO-COR, przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN i Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

W trakcie konferencji, która odbyła się 12 października, poruszano aktualne trendy w zakresie innowacyjnych technologii dotyczących diagnostyki chorób cywilizacyjnych, w tym chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów oraz ich terapii, ze szczególnym uwzględnieniem nanotechnologii i robotyki.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau