Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 30 listopada 2012 r. akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Akty nominacyjne, w związku z uzyskaniem tytułu profesora, otrzymało dwóch pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Jerzy Brzozowski (Wydział Filologiczny) - kierownik Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Instytutu Filologii Romańskiej;
  • prof. dr hab. Andrzej Rudziński (Wydział Lekarski) - kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii UJ CM.

Prezydent gratulując profesorom podkreślał, że ich sukces będzie służył instytucjom, z którymi współpracują oraz całej polskiej nauce. Dodał, że oceniając stan polskiej nauki można wskazać na wiele osiągnięć, ale też na wiele wyzwań. Bronisław Komorowski zaznaczył też, że profesorowie wpływają na rozwój nauki i szkolnictwa wyższego.

Data opublikowania: 03.12.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka