80 lat Polskiego Słownika Biograficznego

W środę 21 października 2015 roku w Auli Collegium Novum UJ odbyła się konferencja "80 lat Polskiego Słownika Biograficznego. Dorobek i problemy biografistyki narodowej", współorganizowana przez Instytut Historii PAN oraz PAU.

Konferencję otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słownika dla polskiej historii oraz biografistyki, co sprawia, że znalezienie się na jego kartach jest prestiżowym osiągnięciem.

Konferencja zorganizowana została w 80. rocznicę wydania pierwszego tomu Polskiego Słownika Biograficznego (Abakanowicz Abdank Bruno-Breyart), wydanego przez Polską Akademię Nauk. Redaktorem tomu był prof. Władysław Konopczyński, historyk, erudyta i poliglota, poseł na Sejm I kadencji w II RP.

Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Wielomilionowe dofinansowanie na odbudowę Oranżerii Warszewicza

Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>