Zawodniczki z AZS UJ na tarczy po eliminacjach grupy C AMP w koszykówce kobiet

W dniach 30 kwietnia – 2 maja na hali Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się turniej eliminacyjny strefy C w koszykówce kobiet. Zawodniczki z AZS UJ znalazły się w grupie z UEK Kraków, UP Kraków, AZS UP Lublin oraz KUL Lublin.

Nasze zawodniczki rozegrały swój pierwszy mecz w piątek o godzinie 13.30, bezpośrednio po przyjeździe do Rzeszowa. Przeciwnikiem był Uniwersytet Ekonomiczny. Pierwsze kwarty spotkania były prawdziwym widowiskiem – drużyny walczyły na wyrównanym poziomie, pierwsza połowa zakończyła się 2- punktowym prowadzeniem UEK Kraków. Jednak już na początku drugiej połowy zmęczenie podróżą i osłabienie liczebne drużyny dały o sobie znać- trzecia kwarta pozostawiła AZS UJ 19 punktów za UE, której to straty, nawet mimo zwycięskiej czwartej kwarty, nasza drużyna nie była już w stanie nadrobić. Mecz zakończył się wynikiem 58 - 42 dla UEK Kraków.

Jeszcze tego samego dnia, o godz. 16.30 odbył się drugi mecz AZS UJ, tym razem z UP Kraków. O przebiegu gry w dużym stopniu zadecydowała pierwsza kwarta – już na początku spotkania inicjatywę wyraźnie przejęły zawodniczki z UP doprowadzając do ponad dwukrotnej przewagi pod koniec kwarty. Nasza drużyna nie dała jednak za wygraną, walcząc na równi z przeciwnikiem przez dwie kolejne kwarty, jednak do końca spotkania przewaga UP się utrzymała. Mecz zakończył się wynikiem 81 – 53 dla UP Kraków.

Po dwóch porażkach pierwszego dnia fazy grupowej rozgrywek, drużyna AZS UJ przestała liczyć się w walce o awans do czterech najlepszych zespołów turnieju.

Kolejny dzień sportowych wrażeń rozpoczął się dla naszej drużyny wygranym meczem z KUL Lublin. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 na hali URz. Wypoczęte zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego pierwszą kwartę rozpoczęły wyrównaną grą, po czym zaatakowały przeciwniczki doprowadzając pod koniec pierwszej połowy do 10 punktowej przewagi. Swoją pozycję koszykarki UJ umocniły w trzeciej kwarcie, dzięki celnym rzutom Natalii Kujawy i Anny Starowicz zostawiając przeciwniczki 26 punktów w tyle. Do końca spotkania KUL nie był już w stanie nadrobić strat i mimo wyrównanej walki w ostatnich minutach, mecz zakończył się zwycięskim wynikiem 64- 41 dla AZS UJ.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegrała o godz. 16.30 z AZS UP Lublin. Od samego początku spotkania inicjatywę przejął Uniwersytet Jagielloński konsekwentnie zwiększając punktową przewagę nad przeciwnikiem. Gra naszych zawodniczek okazała się skuteczna, a udane akcje i dobra obrona doprowadziły do satysfakcjonującego wyniku 71- 36 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ostatni mecz koszykarki UJ rozegrały w niedzielę, 2 maja z drużyną Politechniki Krakowskiej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00. Początkowo przebieg meczu był bardzo pomyślny dla naszych zawodniczek – pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15: 11 dla AZS UJ, a zdecydowana przewaga utrzymała się aż do przerwy. Niestety wraz z rozpoczęciem drugiej połowy UJ zwolnił nieco tempo gry, co zręcznie wykorzystały koszykarki Politechniki doprowadzając do drastycznej zmiany wyniku w trzeciej kwarcie. Zawodniczki walczyły z determinacją do ostatnich sekund spotkania, lecz ostatecznie Politechnika Krakowska utrzymała swoją przewagę i zwyciężyła z wynikiem 59: 49 z AZS UJ.

Turniej wygrała drużyna UMCS Lublin pokonując w finale Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa. O trzecie miejsce walczyły ekipy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego. Awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyły gospodynie. Mimo, że oczekiwania naszych koszykarek nie zostały spełnione, zmaganiom przez cały czas trwania turnieju towarzyszyła dobra atmosfera zaciekłej sportowej rywalizacji.

Klasyfikacja - zobacz

Wyniki - zobacz