Szkoła Promocji Nauki. Prezentacje w promocji nauki - Prezi

W środę 2 grudnia 2015 r., w ramach Szkoły Promocji Nauki, odbył się warsztat zatytułowany Prezentacje w promocji nauki / Prezi. W szkoleniu udział wzięli naukowcy, doktoranci i pracownicy UJ.

Podczas pierwszej części szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać skuteczne metody prezentacji multimedialnej, światowe standardy w projektowaniu prezentacji, jak przygotować efektywne wystąpienie, zaznajomić się ze strukturą slajdów i obiektów graficznych oraz jakie są najczęściej popełniane błędy. Omówione zostały także podstawowe różnice pomiędzy Prezi a programem PowerPoint. Druga część warsztatów dotyczyła podstawowych zasad korzystania i funkcji oferowanych przez program Prezi. Podczas trzeciej części szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać program w praktyce i przygotować własną prezentację Prezi. Poruszone zostały również najistotniejsze problemy w projektowaniu prezentacji m.in. planowanie, struktura, narracja i aranżacja.

Szkolenie poprowadził Daniel Kostrzewa - trener biznesu, absolwent Politechniki Krakowskiej i słuchacz studiów doktoranckich w dziedzinie Inżynierii Produkcji. Założyciel firmy MULTITECH Multimedia i Technika, pasjonat nowych technologii i rozwiązań multimedialnych. Prowadzi szkolenia dotyczące wystąpień publicznych z wykorzystaniem nowych technologii oraz narzędzi multimedialnych.

Jednocześnie przypominamy, że 14 grudnia 2015, w ramach Szkoły Promocji Nauki, odbędzie się szkolenie pt. Internet w promocji nauki dotyczące planowania i realizacji internetowych działań promujących własne osiągnięcia, projekty i dziedzinę wiedzy. Więcej informacji na stronie: http://www.nauka.uj.edu.pl/szkola-promocji-nauki-2015

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską