Siedem prac napisanych na Uniwersytecie Jagiellońskim nagrodzono w konkursie Urzędu Patentowego RP

X edycja konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską lub studencką na temat własności intelektualnej rozstrzygnięta. Do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, organizatora konkursu, wpłynęły łącznie 43 prace konkursowe, w tym 2 rozprawy habilitacyjne, 9 prac doktorskich, 30 prac magisterskich i 2 prace studenckie. Siedem z nagrodzonych prac zostało napisanych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

• dr Żaneta Pacud, za pracę Ochrona patentowa produktów leczniczych na gruncie Konwencji o udzielaniu patentów europejskich - praca nagrodzona dwukrotnie,
  • mgr Magdalena Syrek, za pracę Wybrane aspekty prawne transferu technologii i komercjalizacji wyników badań naukowych - praca nagrodzona dwukrotnie,
  • mgr Karol Trybulec, za pracę Znaki towarowe w domenach internetowych,
  • mgr Joanna Uchańska, za pracę magisterską Ochrona bioróżnorodności a ochrona patentowa. Zagadnienia wybrane,
  • mgr Agata Marcinkowska, za pracę magisterską Terytorialny zakres obowiązku rzeczywistego używania wspólnotowego znaku towarowego w kontekście celów utworzenia oraz zasad wspólnotowego systemu ochrony znaków towarowych.

Nagrody i wyróżnienia zostały ufundowane przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ministra gospodarki, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, prezesa Urzędu Patentowego RP, Polska Izbę Rzeczników Patentowych, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową NASK, Związek Banków Polskich, PKPP Lewiatan, Polską Izbę Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, PATPOL Kancelarię Patentową Sp. z o.o., POLSERVICE Kancelarię Rzeczników Patentowych Sp. z o.o., Bumar Sp. z o.o., Avio Polska Sp. z o.o. oraz Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu.

Jednym z członków jury była prof. dr hab. Ewa Nowińska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 11.12.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały