Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Bardzo udany start studentów pierwszego roku w Lublinie

W zawodach rozegranych w Lublinie w dniach 7-9 grudnia Uniwersytet Jagielloński reprezentowały pływaczki i siatkarze. Studentki pierwszego roku zanotowały bardzo dobre starty na pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego. Złoty i srebrny medal stylem dowolnym i motylkowym na dystansie 50 metrów zdobyła Natalia Pawlaczek. Brązowy krążek na tym samym dystansie stylem grzbietowym przypadł Joannie Jasińskiej. Jednak największy sukces osiągnęła nasza sztafeta 4x50m stylem dowolnym. Młode pływaczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego - w składzie J. Jasińska, S. Mazur, P. Wróbel, N. Pawlaczek - zwyciężyły przed reprezentacjami środowisk Dolnego Śląska, Śląska, Mazowsza, Pomorza i Wielkopolski.

Krakowskie uczelnie reprezentowało łącznie 85 studentów. W klasyfikacji generalnej zajęli oni trzecie miejsce. Lepsi okazali się żacy z Katowic i Gdańska.

Data opublikowania: 11.12.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały