Środowisko prawnicze na rzecz pacjentów USD

W ubiegłą niedzielę odbył się turniej piłkarski w ramach charytatywnej akcji "Prawnicy Chorym Dzieciom" na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn. Zwyciężyli reprezentanci Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. 2. miejsce przypadło zespołowi studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ, a 3. zawodnikom Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.

Prawnicy Chorym Dzieciom to coroczna akcja charytatywna środowiska prawniczego, podczas której odbywa się zbiórka pieniędzy na zakup aparatury medycznej dla Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Wydarzenie to ma wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na cel, który mu przyświeca, ale również ze względu na zaangażowanie i wsparcie przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych.

Dzięki wsparciu ponad 360 darczyńców, którzy uczestniczyli w ostatnich 7. edycjach, do szpitala trafiło wyposażenie medyczne o wartości 260 tysięcy złotych. Beneficjentem każdej edycji jest inna jednostka organizacyjna szpitala reprezentująca odrębną specjalność medyczną.

Wszystkie osoby i kancelarie prawne, które chciałyby przekazać darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla szpitala w ramach 8. finału akcji Prawnicy Chorym Dzieciom prosimy o dobrowolne wpłaty na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O zdrowie dziecka", która jest organizatorem całej akcji oraz turnieju piłkarskiego. Tegoroczna zbiórka trwa do 15 marca.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja "O zdrowie dziecka", ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków. Konto bankowe: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (PEKAO SA) z dopiskiem "Prawnicy Dzieciom VIII".

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską