Specjaliści z Holandii wesprą Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego (AIP UJ) rozwija się cały czas. W lutym br. został zaproszony do udziału w projekcie realizowanym przez holenderski Instytut Edukacyjny De Baak.

Grupa holenderskich menadżerów przyjedzie do Krakowa, aby poznać miasto o dużym znaczeniu w naszej części kontynentu. Tygodniowa wizyta rozpocznie się 7 marca. Poprzez doświadczenie jego historii i charakteru będą mogli lepiej zrozumieć mentalność innych Europejczyków, ich podejście do życia i pracy, a także ukształtować własne podejście. Oprócz poznawania historii i zwiedzania, uczestnicy połączą swoje siły i umiejętności podczas pracy nad projektem o znaczeniu społecznym.

"Tak się złożyło, że eksperci biorący udział w projekcie wybrali AIP UJ spośród innych działalności krakowskich, aby właśnie u nas przeprowadzić tygodniowe badania i podzielić się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami dotyczącymi dalszego rozwoju naszego Inkubatora. Nie codziennie grupa zagranicznych ekspertów oferuje swoją pomoc i wiedzę, dlatego jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do tej wizyty. W końcu reprezentujemy krakowską scenę biznesową - przedsiębiorczość akademicką na najstarszej uczelni w Polsce" - czytamy na stronie internetowej AIP UJ.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską