„Po polsku po Polsce" – interaktywny kurs online

Wszystkich zainteresowanych nauką języka polskiego oraz poznawaniem polskiej kultury zapraszamy do skorzystania z interaktywnego kursu online „Po polsku po Polsce".

„Po polsku po Polsce" to wirtualna podróż po wszystkich regionach Polski, podczas której użytkownik rozwija sprawność komunikacyjną oraz przyswaja słownictwo i struktury gramatyczne języka polskiego. Do dyspozycji użytkowników jest także kompendium gramatyczne oraz baza wiedzy zawierająca informacje na temat najciekawszych miejsc, postaci, obiektów oraz zjawisk związanych z danym województwem - od tych najbardziej znanych po zupełnie nietypowe. Kurs może służyć do samodzielnej nauki języka polskiego jako obcego lub jako materiał wykorzystywany w nauczaniu zinstytucjonalizowanym. Jest to pierwsza tego rodzaju propozycja, która w sposób nowoczesny, ciekawy i interaktywny zapewnia rozwój umiejętności językowych wraz z kompetencją socjokulturową oraz wiedzą o Polsce.

Kurs stanowi kompletną propozycję realizującą w całości założenia programowe przewidziane dla poziomu A1. Składa się on z szesnastu rozbudowanych jednostek, z których każda rozgrywa się w innym województwie. Podsumowaniem kursu jest test sprawdzający zdobyte umiejętności językowe.

W kolejnych jednostkach wprowadzone są różnorodne sytuacje użycia języka przedstawione  w formie komiksów, dialogów oraz nagrań audio. Sytuacje komunikacyjne połączone są z przedstawieniem nowego słownictwa, komentarzem gramatycznym oraz szeregiem interaktywnych ćwiczeń rozwijających znajomość słownictwa, umiejętność użycia struktur gramatycznych oraz rozumienia tekstów mówionych i pisanych. Wszystkie ćwiczenia posiadają wbudowaną funkcję automatycznej oceny poprawności wykonania zadania. Do dyspozycji użytkowników jest także dwujęzyczne kompendium gramatyczne, słownik oraz baza wiedzy o Polsce.

Projekt Po polsku po Polsce to wspólna inicjatywa dwóch jednostek: Fundacji Studentów i Absolwentów ,,Bratniak" oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015".

Link do kursu: http://www.popolskupopolsce.edu.pl/