Wizyta z Uniwersytetu Zhejiang

7 czerwca 2016 r. na Uniwersytecie Jagellońskim gościła delegacja z Uniwersytetu Zhejiang w Hangzhou, której przewodniczyła wiceprezydent tej uczelni prof. Zhou Guping, sprawująca również funkcję prezydenta Chińskiej Akademii Rozwoju Regionu Zachodniego.

Przedstawiciele chińskiego uniwersytetu spotkali się w Sali Senackiej Collegium Novum z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem oraz z prorektorem ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem. Uczestnicy spotkania zaprezentowali specyfikę obu uczelni oraz możliwości rozwoju wzajemnej współpracy oraz zapowiedzieli podpisanie stosownego memorandum.

Wizyta z Uniwersytetu Zhejiang miała przede wszystkim na celu lepsze poznanie Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz możliwości nawiązania z nim współpracy akademickiej, zwłaszcza w dziedzinie nauk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy na rzecz rozwoju współpracy Chin z resztą Eurazji „One belt, one road".

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim