Powstał ruch społeczny na rzecz nauki w Polsce

Obywatele Nauki to apolityczny ruch społeczny, który powstał w środowisku pracowników naukowych, reprezentujących różne dyscypliny i ośrodki badawcze. Jego celem jest wywołanie szerokiej publicznej debaty nad stanem i przyszłością nauki w Polsce oraz wspieranie koniecznych zmian, aby nauka uprawiana w Polsce stała się lepsza.

Strona ON ma być jednym z forów debaty o nauce w Polsce. Poza krótkim Manifestem Obywateli Nauki nie ma na niej tekstów programowych czy ideologicznych ruchu ON. Można znaleźć tutaj za to opinie i diagnozy dotyczące głównych aspektów nauki w naszym kraju, opracowane przez zaproszonych praktyków z różnych dziedzin, które stanowią, z założenia, wprowadzenie do debaty.

"Gorąco zapraszamy do komentowania i udziału w dyskusji. Jeśli chcą Państwo przedstawić obszerniej stanowisko własne bądź instytucji, którą reprezentujecie, chętnie udostępnimy nasze okienka i zakładki. Teksty prosimy wówczas przesyłać do dr Anety Pieniądz. Jeżeli znaleźli Państwo ciekawe artykuły, ważne raporty lub inne interesujące treści dotyczące nauki w Polsce – prosimy również o kontakt. Podlinkujemy je na Stronie ON" - czytamy w zamieszczonym na stronie komunikacie.

Więcej informacji na temat działalności ruchu znajduje się na stronie www.obywatelenauki.pl

List do ludzi nauki

Data opublikowania: 22.01.2013