Uroczyste zakończenie studiów podyplomowych prawa dowodowego

W sobotę 25 czerwca w auli Collegium Novum zakończono kolejną edycję studiów podyplomowych prawa dowodowego. W uroczystości wzięli udział m. in. dr hab. Maria Kała, dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz prof. Józef Wójcikiewicz, kierownik studiów.

Studia Podyplomowe Prawa Dowodowego, które prowadzi Katedra Kryminalistyki UJ, są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie problematyką prawa dowodowego, które w sposób szczególny wykorzystuje najnowszą wiedzę z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii. Dają one wiedzę w zakresie reguł dowodowych w prowadzonych postępowaniach, w szczególności wiedzę o przeprowadzaniu dowodów jak również o ich ocenie. Udział w nich mogą brać nie tylko osoby związane zawodowo z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania, ale także wszyscy inni pragnący poznać tajniki wiedzy z tej niezwykle interesującej dziedziny nauki.

Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Wielomilionowe dofinansowanie na odbudowę Oranżerii Warszewicza

Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>